Водонагрівачі, бойлери - це пристрої, які мають одну і ту ж кінцеву мету, але досягають цієї мети різними методами. Ми розглянемо в даній статті критерії за якими можна визначити, який саме водонагрівач (бойлер) Вам найбільше підходить.
Перше, на що потрібно звернути увагу під час вибору бойлера - це джерело енергії, за допомогою якого Ви збираєтеся нагрівати воду. Це може бути використання енергії газу (у випадку з газовими водонагрівачами), або електричної енергії (у випадку з електричними водонагрівачами). На даний момент в нашій країні все ще вигідніше з фінансової точки зору використовувати газові нагрівачі. Але для таких нагрівачів потрібні відповідні технічні умови (хороша вентиляція, відведення продуктів горіння, прокладання газових трубопроводів), які не завжди можливо створити, навіть маючи підведений до квартири або будинку газ. Тому все більшої популярності набувають водонагрівачі електричного типу.
Отже розглянемо електричні водонагрівачі. Їх можна розділити на проточні водонагрівачі і бойлери накопичувального типу. Проточні водонагрівачі більше підходять для таких умов експлуатації, коли гарячою водою користуються не постійно, а зрідка протягом дня. Такі нагрівачі підходять для дач, в яких не живуть постійно, для різних сан-вузлів в промислових приміщеннях, в які заходять не часто. Нагрівачі проточного типу зручні відносно невисокою ціною, простотою монтажу, моментальним нагріванням води до необхідної температури. Але є і недоліки проточних водонагрівачів - це наприклад велика споживана потужність (зазвичай не буває менше 4-5 кВт), така потужність занадто велика для стандартних побутових електричних мереж в нашій країні, що змушує робити прокладку спеціальних кабелів підвищеного перетину від електричного щита до нагрівача.
Інша справа накопичувальні нагрівачі. Такий тип бойлера не вимагає прокладання спеціальних кабелів до пристрою, його споживання зазвичай не перевищує 2,5 кВт. Недолік такого водонагрівача полягає в необхідності постійного споживання електрики (для підтримки необхідної температури), тривалий час нагрівання холодної води, при першому включенні, обмежений час використання нагрітої води, габаритні розміри бойлера, навіть найменший накопичувальний водонагрівач більше будь-якого проточного нагрівача для води. Отже основний параметр, який потрібно врахувати при виборі накопичувального бойлера - це обсяг баку такого нагрівача. В середньому, для прийняття душу однією людиною, буде потрібно близько 70 л гарячої води, наступний прийом душу буде можливий через 1,5-2 години, нескладно порахувати, який бойлер потрібно Вам. Ще один не менш важливий параметр по якому потрібно вибирати бойлер - це матеріал, з якого виготовлений внутрішній бак водонагрівача, він буває емальований, з нержавіючої сталі або полімерних матеріалів. Найнадійніший і дорожчий бойлер буде з нержавіючої сталі. Також важливо підібрати бойлер за габаритними розмірами і формою виконання. Він може бути вертикального або горизонтального способу кріплення. Все це потрібно врахувати при виборі місця розташування водонагрівача. Сучасні виробники пропонують безліч варіантів виконання накопичувальних водонагрівачів для зручності використання.
У нашій статті ми надали максимальну кількість параметрів за якими наші клієнти можуть самостійно підібрати водонагрівач. Якщо цієї інформації виявиться недостатньо, Вас проконсультують досвідчені менеджери нашого магазину.